Hakkımızda /

 Haberler
HOMETEX’TEYİZ
Tosunoğlu, İntegro, toSUN ve Okra Home kalitesi 17-25 Mayıs tarihleri arasında Hometex'te yerini alacak. Sizleri İstanbul Fuar Merkezi 8-A04 ve 2-A15 numaralı standlarımıza bekliyoruz. Bu eşsiz deneyimi kaçırmayın!

📍 Yer: İstanbul Fuar Merkezi

📍 Tarih: 21 – 25 Mayıs

📍Tosunoğlu Standı: 8-A04
📍Okra Home Standı: 2-A15

Devamını Oku.

2024 En İyi İşverenler Listesi’ndeyiz
Great Place to Work'ün '2024 En İyi İşverenler' listesinde yer almaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz.

Bize bu mutluluğu yaşatan tüm değerli çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Devamını Oku.

23 Nisan Çevre ve Yeşil Enerji Konulu Çocuk Resim Yarışması
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, sürdürülebilir bir yaşam için “Çevre ve Yeşil Enerji” konulu çocuk resim yarışması düzenlendi. Tosunoğlu Tekstil çalışanlarımızın 6-9 yaş ve 10-13 yaş gruplarındaki çocuklarının katıldığı resim yarışmasında Yönetim Kurulumuz tarafından ödülleri takdim edildi ve tüm resimlerimiz işletmemiz içerisinde sergilendi.

Devamını Oku.

Heimtextil Colombia’dayız
23-25 Nisan tarihlerinde Colombia'da düzenlenecek olan uluslararası ev tekstili fuarı Heimtextil’de dış mekân çözümlerimizle yer alacağız.

@tosun.tr markamızla tanışmanız için BL208 numaralı standa ziyaretlerinizi bekliyoruz.

Devamını Oku.

Ege Kariyer Fuarı
Tosunoğlu Tekstil olarak bronz sponsoru olduğumuz ve 21 - 22 Şubat tarihlerinde "Yetenek Her Yerde" temasıyla gerçekleştirilecek olan Ege Kariyer Fuarı'nda gençlerle bir araya geliyoruz. Fuarda gerçekleştireceğimiz workshop etkinliğimizde genç yeteneklerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

Devamını Oku.

Heimtextil’deyiz
Heimtextil'de iç ve dış mekanlara yönelik Integro ve toSUN kumaş koleksiyonlarının mükemmelliğini keşfedin. Kaliteyi ilk elden deneyimleyin!
Sizi ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

📍Frankfurt MESSE
📍9-12 Ocak
📍Stand, D75

Devamını Oku.

Bu Ödül “İnsana Değer”
7 Aralık 2023'de Raffles İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 15’inci kez sahiplerini buldu. Bu yıl ilk katıldığımız KOBİ dalında İnsana Değerde Liderlik-Büyük Ödül’ün sahibiyiz!

Ödülümüzü, Peryön YK Başkanı Ebru Taşçı Firuzbay ve EAPM Başkanı Even Bolstad takdim etti. Birinciliği paylaştığımız Koç Yaşa’yı tebrik ederiz.

PERYÖN İnsana Değer Liderlik Büyük Ödülü, 34 ülkeyi temsil eden çatı derneği Avrupa İnsan Yönetimi Birliği (EAPM) tarafından tanınan ve desteklenen ilk ve tek ödül olma özelliğini taşımaktadır.

Devamını Oku.

Tekstil Öğretmeni Kursiyerleri İle Deneyimlerimizi Paylaştık
Denizli Organize Sanayi Bölgesi, Denizli Ticaret Odası ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği Tekstil Teknolojisi Sektörel Mükemmeliyet Merkezi kurulması amacıyla “Mesleki Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi” kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinden katılım sağlayan Tekstil Öğretmeni kursiyerlerini, Denizli Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim aldıktan sonra endüstriyel uygulamalarımızı görmeleri için fabrikamızda ağırladık. Tüm süreçlerimiz hakkında kursiyerleri bilgilendirdik, deneyimlerimizi paylaştık. Bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Devamını Oku.

BUS&COACH KUMAŞ KOLEKSİYONUMUZLA BUSWORLD EUROPE’DAYDIK
Devrim niteliğindeki %100 geri dönüştürülmüş İntegro Bus&Coach Kumaş Koleksiyonumuzu Busworld Europe'da sergilemenin heyecanını yaşıyoruz. Koleksiyonumuzla mobilite sektörüne yenilik ve konfor sunmayı vaat ediyoruz. Standımızı incelemeye ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almaya zaman ayıran tüm ziyaretçilerimize en içten şükranlarımızı sunuyoruz.

Devamını Oku.

Geleneksel Piknik Coşkumuz
Sezonun yorgunluğunu atmak için Tosunoğlu Tekstil ailesi olarak Geleneksel Aile Pikniği'nde bir araya geldik. Yetişkinlere ve çocuklara yönelik etkinlik ve yarışmalar sayesinde ailelerimizle keyifli vakit geçirdik. Yeni dostluklar kurduk, eski dostluklarımızı pekiştirdik, çok eğlendik.

Gün boyu süren piknikte Tosunoğlu Tekstil ailesi olarak doğayı korumayı, çevremizi temiz tutmayı ihmal etmedik.

Devamını Oku.

EN 9100 Havacılık ve Uzay Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikamızı Aldık
Tosunoğlu Tekstil olarak EN 9100 Havacılık ve Uzay Kalite Yönetim Sistemleri denetimlerini başarı ile geçip sertifikayı almaya hak kazandık. Havacılık, Uzay ve Savunma endüstrisinde kullanılmak üzere kumaş üretimi yapabileceğimiz uluslararası Kalite Yönetim Sistemi standartıdır. Bu sertifikayı sizinle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Devamını Oku.

Tosunoğlu’nda Eğitim
Firmamız genelinde tüm çalışma arkadaşlarımıza takım çalışmasını güçlendirme ve iletişimi artırmaya yönelik “Kurumsal Gelişim ve İletişim” konularını içeren eğitimler verildi.

Devamını Oku.

Decosit’teyiz
Decosit'te bize katılın, inovasyon ve yaratıcılık dünyasını deneyimleyin! Bu harika etkinliğin parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. Gelin ve sadece sizin için tutkuyla hazırladığımız en yeni tasarımlarımızı, ürünlerimizi ve fikirlerimizi keşfedin. Sizin varlığınız vitrinimizi tamamlayacak. Heyecanımızı sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Decosit'te görüşmek üzere!

Devamını Oku.

Üretim Sektörünün En İyi İşverenleri™ 2023 Listesindeyiz!
Üretim sektörünün En İyi İşverenleri™ 2023 - Medium kategorisinde Türkiye’nin en iyi işveren 2. şirketi, kendi kategorimizde üretim sektöründe Denizli’nin En İyi İşvereni olduk. Odağı “insan” olan üretim anlayışımız ile çalışanlarımızın memnuniyetini ve gelişimine liderlik eden yönetim anlayışımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu mutlu haberi sizinle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Devamını Oku.

Kahve Arası
Deneme süresini dolduran çalışanlarımız ile bol köpüklü Türk kahvesi eşliğinde günün yorgunluğunu atarken Tosunoğlu Tekstil çalışanı olmanın ayrıcalıklarını konuştuk. Bu keyifli sohbette çalışanlarımızın gözünden Tosunoğlu Tekstil’i dinledik.

Devamını Oku.

Intern Akademi Stajyerlerine Veda
Tosunoğlu Tekstil’de staj yapan öğrencilerimiz Intern Akademi’den başarı ile mezun olmuşlardır. Stajyerlerimizden; firmamız hakkında görüşlerini almak, başarılarını kutlamak ve Staj Bitirme Belgelerini takdim etmek üzere Genel Müdürümüz ve İnsan Kaynakları ve Bilgi Sistemleri Müdürümüz ile bir araya geldik. Stajyerlerimize eğitim ve iş hayatlarında başarılar dileriz.

Devamını Oku.

Intern Akademi 2023
Meslek hayatını deneyimlenin ilk adımı stajdır. Bu heyecanlı deneyimde, firmamızda staj yapan öğrencilerimiz ile Intern Akademi programını gerçekleştirdik. Alanında uzman çalışanlarımız; MS Office Eğitimi, Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi, Problem Çözme Teknikleri Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Tasarım Odaklı Düşünme gibi konularda stajyerlerimize çalışma hayatından örnekler vererek eğitimler gerçekleştirdi, sınavlar yaptı.

Intern Akademi kapanış konuşmasında Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Tosunoğlu, stajyerlerimiz ile deneyim paylaşımları yaparak katılım sertifikalarını takdim etti.

Devamını Oku.

Ege’nin En İyi İşverenleri 2023 Listesindeyiz!
25 Temmuz 2023 tarihinde Ege Bölgesi'nin çalışanları için harika iş yeri deneyimi sunan Ege'nin En İyi İşverenleri ödülleri sahiplerini buldu. Ege'nin En İyi İşverenleri 2023 - Medium kategorisinde bölgenin en iyi işveren 2. şirketi, kendi kategorimizde Denizli’den En İyi İşveren şirket olduk!

İzmir’de düzenlenen gala gecesinde Yönetim Kurulu üyelerimize ödül takdim edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Tosunoğlu, tüm çalışanlarımıza sahnede teşekkürlerini sundu.

Bu gururu yaşatan tüm Tosunoğlu Tekstil çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

Devamını Oku.

SPOGA+GAFA Yerimizi Aldık
Şu anda Spoga+Gafa Fuarı'nda dış mekanlar için olağanüstü sürdürülebilir kumaş çözümlerimizi sergilediğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! D010 standımızda sizleri dış ortamların dayanıklılığını ve estetiğini bir üst seviyeye taşımak için tasarlanmış, UV dayanımlı, leke ve sıvı geçirmez son teknoloji kumaşlarımızı keşfetmeye davet ediyoruz. Kumaşlarımız, canlı renklerini ve üstün kalitelerini korurken en zorlu hava koşullarına dayanacak şekilde titizlikle üretilmiştir.Spoga+Gafa Fuarı'nda sizinle buluşmak ve sürdürülebilir kumaş çözümlerimizin dış mekanlarınızda nasıl devrim yaratabileceğini tartışmak için sabırsızlanıyoruz! Standımız 20 Haziran Salı gününe kadar açık olacaktır.

Devamını Oku.

Great Place To Work
Çalışanlarımız sayesinde Great Place to Work® Certification™ sertifikasını kazanmış olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. Şirket kültürümüz bizim önceliğimizdir!

Devamını Oku.

Sektörün Nabzı
PERYÖN Ege Bölgesi, Mercer Türkiye ile ortak olarak Denizli'de gerçekleştirilen "İş Dünyası İçin Kritik Öneme Sahip Ücret Analizi, Ödüllendirme ve Yetenek Yönetimi" etkinliğine bölgenin önde gelen firmalarının İK personellerinin katılım sağladığı programda biz de yerimizi aldık.

Devamını Oku.

Aircraft EXPO’daydık
Aircraft EXPO'da kumaşlarımızı sergilemenin mutluluğunu yaşadık. Ürünlerimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Devamını Oku.

Aircraft EXPO’da Yerimizi Aldık
Kumaş sektörüne sunduğumuz sürdürülebilir çözümlerle Aircraft EXPO'da yerimizi aldık.

Devamını Oku.

“Bir Fikrim Var”
Firmamız bünyesinde çalışan genç mühendislerimiz, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet TOSUNOĞLU ile “Bir Fikrim Var” toplantılarında bir araya gelerek fikirlerini paylaşıyorlar.

Devamını Oku.

EV TEKSTİLİNİN EN BÜYÜK BULUŞMASI HOMETEX’TEYDİK
HOMETEX’teki standımızı ziyaret ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz!

İç ve dış mekanlara uygun modern kumaş çözümlerimizi sergilediğimiz için heyecan duyuyoruz. Daha fazla güncelleme ve heyecan verici haberler için bizi izlemeye devam edin!

Devamını Oku.

İklim Hedefi Hızlandırma Programı’nın Parçası Olmaktan Gurur Duyuyoruz
UN @GlobalCompact’in dünya genelinde 44 ülkede eş zamanlı yürüttüğü İklim Hedefi Hızlandırma Programı’nın 2023 dönemi başladı. İklim nötr olma yolunda ilerlemek isteyen üye şirketler için altı aylık bir hızlandırma programı olan İklim Hedefi Hızlandırma Programı’na Türkiye’den 27, dünyadan 800’den fazla şirket katılıyor. Program boyunca katılımcılar 1.5°C ile uyumlu #BilimeDayalıHedefler belirleme yolunda ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri edinecek.

Tosunoğlu Tekstil olarak İklim Hedefi Hızlandırma Programı’nın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Devamını Oku.

HOMETEX BAŞLADI
İç ve dış mekân kumaş koleksiyonlarımızı sergilediğimiz HOMETEX Ev Tekstili Fuarı’nın ilk gününü geride bıraktık. Standımızı ziyaret eden tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Fuar boyunca 4 B23 numaralı stantta sizleri bekliyor olacağız.

Devamını Oku.

UN Global Compact Üyesi Olmaktan Gurur Duyuyoruz
Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen dünyanın en büyük ve tek kurumsal sürdürülebilirlik platformu olan UN GLOBAL COMPACT üyesi olmaktan gurur duyuyoruz.

Tosunoğlu Tekstil olarak UN Global Compact’ın 10 ilkesi (İnsan Hakları, Çalışma Standartları, Çevre ve Yolsuzlukla Mücadele) ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda dünyanın geleceğine katkıda bulunmak için Yeşil Dönüşüm Yolculuğunu başlatıyoruz.

Devamını Oku.

Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Sözleşmesinde Biz de Varız.
Tosunoğlu Tekstil olarak Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ortak inisiyatifi olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Sözleşmesini imzaladık.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini ve kadınların güçlenmesini destekleyen bu organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Her zaman “Eşitlik Kazandırır” diyoruz.

Devamını Oku.

Fabrikamızda DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Kursiyerleriyle Beraberdik
Fabrikamızda DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’nin kursiyerlerini ağırladık. Tasarım ve Ürün Geliştirme Müdürümüz Ece TOSUNOĞLU, ziyaretçilerimize firmamızın tarihinden tasarım süreçlerine kadar tüm bilgileri aktardı. Kursiyerlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

Devamını Oku.

HOMETEX’te Buluşuyoruz
16-20 Mayıs tarihlerinde HOMETEX'te buluşuyoruz.

Devamını Oku.

23 Nisan “Çocuk Resim Yarışması”
Çocuklardaki milli bilincin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Tosunoğlu Tekstil çalışanlarımızın 6-9 yaş ve 10-13 yaş gruplarındaki çocuklarının katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı “Çocuk Resim Yarışması” düzenlendi. Yarışmamızı kazanan çocuklarımıza Yönetim Kurulumuz tarafından ödülleri takdim edildi ve tüm resimlerimiz işletmemiz içerisinde sergilendi.

Devamını Oku.

Teşekkürler Como
Como Villa GASTEL'deki standımızı ziyaret ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz! İç ve dış mekanlar için modern kumaş çözümlerimizi sergilediğimiz için çok heyecanlıyız. Daha fazla güncelleme ve heyecan verici haberler için bizi izlemeye devam edin!

Devamını Oku.

Tosunoğlu’nun Kadın Çalışanları, Depremzede Kadınların Yanında
8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle 75 kadın çalışanımızla deprem bölgesindeki kadınlar için 75 hijyen kolisi hazırladık. Belki şu an yanınızda değiliz ama bu zor süreçte desteklerimiz hep sizinle. Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun.

Devamını Oku.

TEGV
Detaylar için tıklayınız.

Devamını Oku.

HEIMTEXTIL 2023
Ev tekstili sektörünün en önemli etkinliği olan Heimtextil'de zaman ayırıp standımızı ziyaret eden herkese yürekten teşekkür etmek istiyoruz. Sizlerle bir araya gelme ve en yeni ürünlerimizi sergileme fırsatına sahip olmak bir onurdu. Markamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder, bizimle yaptığınız ziyaretten keyif aldığınızı umarız. Heimtextil'in bir parçası olmak, sektör profesyonelleriyle bağlantı kurmamızı ve değerli bilgiler edinmemizi sağlıyor, bu da gelişmeye devam etmemize ve size en iyi ürünleri sunmamıza yardımcı oluyor. Gelecek yıl sizi tekrar aramızda görmek ve bu önemli etkinliğin bir parçası olmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz.

Devamını Oku.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI
Tosunoğlu Tekstil olarak en değerli kaynağımız olan çalışanlarımızın bilgili ve donanımlı olmalarını önemsiyoruz. Bu sebeple yeni işe başlayan çalışanlarımızın tekstil sektörüne dair uygulamalı eğitim alıp işi teknik anlamda öğrenecekleri “İşbaşı Eğitim Programı”mızı başlatıyoruz.

Tosunoğlu Tekstil İşbaşı Eğitim Programı Nedir?
İşbaşı Eğitim Programı, yeni istihdam edilen çalışanlarımızın temel mesleki bilgilere sahip olmalarını sağlamak, sahip oldukları mesleki bilgileri geliştirmek, uygulama yaparak bilgileri pekiştirmek, iş ve üretim süreçlerine hızlı bir şekilde adapte olmalarını amaçlamak üzere hazırlanmış sürdürülebilir bir öğrenme programıdır.

Devamını Oku.

23 SS WOMEN & MEN COLOR TRENDS
Polen Tekstil için Tosunoğlu Akademi 101'in hazırladığı 23 SS Women & Men Color Trends sunumunu geride bıraktık.
Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleşen sunumda Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Tosunoğlu açılış konuşmasını yaparken, Tasarım ve Ürün Geliştirme Müdürümüz Ece Tosunoğlu da konuşmacı olarak yer aldı.
Kadın ve erkek tekstili üzerine renk trendlerinin paylaşıldığı bu sunumda bizi ilgiyle dinleyen herkese teşekkür ederiz.

Devamını Oku.

LÖSEV’LE FARKINDAYIZ
Fabrikamızı ziyaret ederek düzenledikleri seminer sayesinde lösemi farkındalığımızı artıran LÖSEV'e teşekkür ederiz.

Devamını Oku.

OKUMAYLA DOKUMANIN SONU YOKTUR
“Okumayla Dokumanın Sonu Yoktur” diyerek çıktığımız bu yolda MEB tarafından yürütülen MESEM projesinin de yardımıyla ortaöğretim mezunu çalışanlarımızın lise hayatını başlattık. Mesai saatleri içerisinde fabrikamızda ayarladığımız sınıfta lise 1. sınıf eğitimi gören çalışanlarımız başarı ile sınıflarını geçtiler. Karnelerini alan çalışanlarımızı tebrik ederiz.

Devamını Oku.

GÜNEŞTEN ALDIĞIMIZ ENERJİYİ ÇEVREMİZE YANSITIYORUZ
Tosunoğlu olarak mart ayında şirket binamızda gerçekleştirdiğimiz güneş paneli sistemiyle hem tasarruf ediyoruz, hem de her geçen gün doğaya ve çevreye sayısız fayda sağlamaya devam ediyoruz.

Devamını Oku.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK FAALİYETLERİMİZİ “HIGG INDEX FEM” MODÜLÜ İLE ÖLÇÜYORUZ
Tosunoğlu olarak çevremizi gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmayı sorumluluğumuz olarak görüyor, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda daha yaşanabilir bir dünya için çalışmaya devam ediyoruz.

Higg Index Facility Environment Management (FEM) sertifikasıyla yıllık olarak çevre, enerji, su, atık su, hava emisyonları, atık ve kimyasalların yönetimi ile ilgili verilerimizi raporluyor, çevresel sürdürülebilirlik performansımızı ölçüyoruz.

Devamını Oku.

Heimtextil 2022
Fuar Başlangıç Tarihi: 21.06.2022

Fuar Bitiş Tarihi: 24.06.2022

Fuar Yeri: Frankfurt

Devamını Oku.

KARİYERİNE DOKUNMAYA GELİYORUZ
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Ege Üniversitesi ev sahipliğinde ve 19 üniversitenin paydaşlığı ile 21-22 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Ege Kariyer fuarında "Fuar İzmir A Holü"nde tüm gençlerimizi kariyer fırsatlarını yakalamaya davet ediyoruz.

Devamını Oku.

2022 YILI İÇİN KISA BİR DEĞERLENDİRME
Pandemi sürecinde edindiğimiz tecrübeler 2022 yılı için yol haritamızı çizmemizde bize ışık tutmuştur. Yaşanan global enflasyon ve alım gücü piyasanın seyrini belirleyecektir.

Ürün grubumuzun son tüketiciye yönelik olmaması sebebiyle bu sürece müdahale hızlıca olmayabilir ancak şirket olarak ürettiğimiz ürünlerden direkt son tüketiciye hitap edeceğimiz ürün geliştirme çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Bu da bizi e-ticarete bir adım daha yaklaştırmaktadır. Bu süreci hızlandırmak ve bu alanda piyasalar oluşturmak 2022 yılı için en büyük çalışmamız olacaktır.

Başarılı geçirdiğimizi söyleyebileceğimiz 2021 yılının ardından daha çok çalışıp aynı başarıyı sürdürebilir hale getireceğimiz 2022’nin hepimiz için sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesini dileriz.

Devamını Oku.

PANDEMİ SEBEBİYLE İPTAL EDİLEN FUARLARIN İŞ İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ
Fuarların iptal olması sektörün ve alıcılarının bir araya gelebilme imkanını ortadan kaldırmaktadır. Bu da yeni yapılan koleksiyonları sunmakta zorluklar oluşturmaktadır. Eğer sağlık ve pandemi ile ilgili bir problem yaşanmaz ve mayıs ayında Türkiye organizasyonunda yapılacak olan HOMETEX fuarı yapılabilirse üç yıl sonunda sektörün ve alıcıların buluşacağı ilk organizasyon olacaktır. Bunun için oldukça heyecanlıyız.

Heimtextil fuarının iptal edilmesi, bizi direkt olarak müşterilere ulaşma yönünde hamlelere yönlendirmiştir. COVID-19 aşısı ile seyahat imkanlarının daha kolay hale gelmesi ile satış ekibimiz Ocak-Mayıs 2022 tarihleri arasında bolca müşteri ziyaretleri planlamaktadır.

Bunun yanında müşterilerimiz ile online görüşmelerimiz devam etmektedir. Firmamızda online görüşmeleri gerçekleştirebileceğimiz profesyonel bir video konferans odası kurduk. Müşteri görüşmelerimiz artık burada online olarak yapılabilmektedir.

Devamını Oku.

GÜNÜMÜZDEKİ EKONOMİK ŞARTLARIN MÜŞTERİ İLİŞKİLERİNE ETKİLERİ
İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlar, tüm sektörlerde olduğu gibi bizim sektörümüzü de derinden etkilemektedir. Döviz kurunun ani iniş çıkışları hammaddesi tamamen dövize bağlı olan ürünlerimizin döviz bazında değişiklik göstermemesine karşın iç piyasa için üretim ve satış yapan müşterilerimizin maliyetlerini büyük ölçüde etkilemektedir. Bu durumda müşterilerin durağana pozisyon almaları normaldir. Aynı şekilde bizim satış yaptığımız müşterilerimizin de nihai ürün olarak satışları da durağana geçmiştir. Piyasa şartları stabil hale geldiğinde tekrar hareketleneceğini düşünüyorum.

Yurt dışı müşterilerimizde ayrıca farklı etkenler var. Pandemi sürecinin Avrupa’da devam etmesi, deniz aşırı ülkelerde yaşanan lojistik süreç sıkıntıları nedeniyle istenen siparişlerin zamanında ulaşmaması veya belli bir zamanda tüm stokların aynı anda ulaşmasından kaynaklanan stok genişlemesine bağlı bir dengesizlik mevcuttur. 2021 yılı içerisinde dünya geneli yaşanan hammadde fiyat artışları piyasaları etkilese de uzak doğu ile yaşanan lojistik kriz, yönleri ülkemize çevirmiştir. Bu fırsatı değerlendirmek için hazırlıklarımızı yapıyoruz ancak pandemi süreci bazı durağan pozisyonlar oluşturmaktadır. 2022 yılı içerisinde yurt dışı satışlar konusunda tüm bunların bizi olumlu etkileyeceği görüşündeyim.

Devamını Oku.

GRS, GOTS VE OCS DENETİMLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.
Firmamızda GRS (Global Recycled Standard) için belge yenileme, GOTS (Global Organic Textile Standard) ve OCS (Organic Content Standard) için ise ilk denetimlerimizi gerçekleştirdik. Başarılı geçen denetimlerimiz sonucunda GRS için belge yenileme, GOTS ve OCS için ise belge almaya hak kazandık.

GRS; gözetim zinciri, sosyal ve çevresel uygulamalar ve kimyasal sınırlamalar ile geri dönüştürülmüş içeriğin üçüncü taraf sertifikasyon gerekliliklerini belirleyen uluslararası gönüllülük esasına dayalı ürün standardıdır. Global Recycled Standard kapsamında 100% Recycled Post-Consumer Polyester içeren ürün üretimi yapmaktayız.

GOTS; tekstil tedarik zincirinin tamamını bağımsız sertifikasyon ile belgelendiren ekolojik ve sosyal kriterler de dahil olmak üzere organik lifler için tekstil işleme koşullarını belirleyen en az 70%’i sertifikalı organik doğal elyaftan üretilmiş tüm tekstil ürünlerinin üretimini, işlenmesini, ambalajlanmasını, etiketlenmesini, ticaretini ve dağıtımını kapsayan dünya çapında önde gelen standartlardandır. GOTS kapsamında 100% Organik Pamuk içeren ürün üretimi yapmaktayız.

OCS; organik içerik iddialarında güven sağlamak amaçlı bir sertifikasyondur. OCS son üründe organik materyal miktarını ve varlığını doğrular. Akredite üçüncü taraf sertifikasyon kuruluşu tarafından ürünlerde organik materyal içerik iddialarının şeffaf, tutarlı ve kapsamlı bağımsız değerlendirme ve doğrulamasına izin verir. OCS kapsamında 100% Organik Pamuk içeren ürün üretimi yapmaktayız.

Devamını Oku.

ÇEVRE DOSTU TOSUNOĞLU TEKSTİL AİLESİ
Tosunoğlu Tekstil olarak eldeki kaynaklarımızın bizim için kıymetli olduğuna ve en etkin şekilde kullanılması gerektiğine inanmaktayız. Zaman, İnsan, İşgücü, İlişkiler, Para, Enerji ve Doğa bizim için israf edilmeyecek sınırlı kaynaklardır. Müşteriye, şirkete, çalışanlara, topluma değer üretmeyen ve kaynakları israf eden faaliyetleri ve kişileri şirket olarak kabullenmemekteyiz. Müşterinin para ödemediği herşeyi israf olarak kabul ediyoruz ve bu doğrultuda bir sonraki bültenimizde detaylı bahsedeceğimiz israfı yok eden faaliyetler ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Gelecek nesillerin sürdürülebilirliği için eko sistemin korunmasına inanan ve satınalmasından üretimine kadar her aşamada çevreye duyarlı olan şirketimiz, yeni fabrikasının bahçesine her çalışanın isminin olduğu 200’e yakın zeytin ağacı dikti.

Devamını Oku.

TOSUNOĞLU YENİ VİZYONU İLE YENİ YERİNDE
1986 Yılından beridir Denizli İzmir Yolu üzerinde faaliyet gösteren şirketimiz, Denizli Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Modern Fabrikasına taşındı. Yaklaşık 22.000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 70.000m2 alanı olan yeni fabrikamızda ve modern idari ofislerimizde yüksek bir motivasyon ile çalışmaya başladık. Yeni devreye aldığımız makine parklarımızla büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Sürdürülebilir gelişimin sadece finans gücü ya da makine parkı gücü olmadığına inanan yönetimimiz, İnsan Kaynaklarına ve Yalın Üretim Tekniklerine odaklanarak Çevik bir şirket olma adına çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Devamını Oku.

TOSUNOĞLU TEKSTİL’İN KURUMSALLAŞMA YOLCULUĞU
Pandemi sonuçta başımıza gelecek 10 Felaketten biriydi. Telaşlanmadık. Biz bu pandemi dönemini Kurumsallaşma Yolcuğumuz ve Sistematikliğimizi geliştirmek için bir fırsata dönüştürdük. Kurumsallaşma Yolculuğumuzda 4 Soruya Cevap aradık. İlki “Neredeyiz” sorusuydu. Bu doğrultuda geniş katılımla Mükemmeli Arama Toplantısını gerçekleştirdik. Ardından, Çalışan Memnuniyetleri ve Departmanlar arası Memnuniyetleri, 360 Derece Liderlik Geri Bildirim Envanteri İle Liderlik Yaklaşımımızı ve Müşteri Memnuniyetlerini ölçtük. Çünkü Biz Ölçülemeyen Şeylerin Yönetilemeyeceğine inanmaktayız. Ardından Fonksiyon Analizlerini, Süreç Analizlerini ve İş Analizlerini gerçekleştirdik.

2nci Sorumuz ise “Nerede Olmak İstiyoruz” idi. Bu doğrultuda yine geniş katılımla paylaşılan Vizyon, Misyon, Temel Değerler, Etik İlkelerini belirleyerek, Kurumsal Kültür Öğelerini netleştirdi.

Vizyon: Hayat olan her alanda ütopik düşünceleri üreterek, insanların ruhuna ve ekolojik döngüye değer katan, nesillerin rengi olmak.

Misyon: Farklı yaşam alanlarında zevki ve konforu yansıtmak isteyenler için, ekolojik ve teknolojik tekstil ürünlerini özgün tasarım ve evrensel trendlerle harmanlar, yetkin çalışanlarımızla sürdürülebilirlik ilkesi ile üretiriz.

Belirlenen Kurumsal Kültür Öğeleri doğrultusunda Yönetim Politikalarını, Stratejik Amaçlarını, Kritik Başarı Faktörlerini ve Şirket Hedeflerini oluşturdu.

3ncü Sorumuz ise “ Olmak İstediğimiz Yere Nasıl Gideriz” İşte burada öncelikle Şirket Organizasyonu netleşmeliydi. Geleceğin Organizasyonunu belirleyen şirketimiz buna göre Görev Tanımlarını netleştirdi, İnsan Kaynakları ile ilgili Yetkinlik Sözlüğü, İş Değerleme, Ücret Sistemi, Seçme ve Yerleştirme, Eğitim Yönetimi, Kariyer Yönetim Sistemini entegre çalıştıracak şekilde devreye aldık. Tüm şirketimiz için Bütçe Yönetim Sistemini kurduk.

4üncü Sorumuz ise “Başarımızı ve Performansımızı Nasıl Takip Eder ve Sürdürülebilir Hale Getiririz” idi. Bu doğrultuda kurduğumuz tüm İK Süreçleri ile entegre çalışabilecek Hedef ve Yetkinlik Bazlı Performans Değerlendirme Sistemini hayata geçirdik. Hedefleri bireylere kadar indirgedik. Toplantı ve Raporlama sistematiğimizi, Sosyal Haklarımızı ve Yetki Limit sistematiğimizi netleştirdik. Onurlandırma ve Ödüllendirme Sistematiği dahil tüm İK ile ilgili yönetmeliklerimizi ve İK faaliyet takvimimizi belirledik ve Pandemi şartlarına dikkat ederek uygulamaya koyduk.

Devamını Oku.

Merhaba
Değişime ayak uydurabilen ve onu yönetebilenlerin rekabet edebilme gücünü kaybetmediği günümüz iş dünyasında, güncel metodolojileri uygulayarak değerli müşterileri ve çalışanları için yaratacağı değere inanan şirketimizin ilk bültenini sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2020 yılı bizim için değişim ve dönüşümün yaşandığı bir yıl oldu. 2021 yılında ise bu değişim ve dönüşüm doğrultusunda daha çevik olan şirketimiz Aile Anayasasını yazmış ve Aile Konseyini oluşturmuştur. 2021 yılı Aile yapılanmasının yanında Şirketin de Organizasyonel Dönüşümünü gerçekleştirdiği bir yıl olmaktadır.

Bilginin paylaştıkça büyüyeceğine inanmaktayız. Tosunoğlu Tekstil olarak deneyimlerimizi “Bülten Integro” ile sizlerle paylaşmaktan her zaman mutluluk duyar, sağlık, güvenli ve her zaman yeniliğin de peşinde olacağınız günler dileriz.

Saygılarımla

Mehmet Tosunoğlu
Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku.

×

Hakkımızda / Haberler

HOMETEX’TEYİZ

Devamını Oku.

2024 En İyi İşverenler Listesi’ndeyiz

Devamını Oku.

23 Nisan Çevre ve Yeşil Enerji Konulu Çocuk Resim Yarışması

Devamını Oku.

Heimtextil Colombia’dayız

Devamını Oku.

Ege Kariyer Fuarı

Devamını Oku.

Heimtextil’deyiz

Devamını Oku.

Bu Ödül “İnsana Değer”

Devamını Oku.

Tekstil Öğretmeni Kursiyerleri İle Deneyimlerimizi Paylaştık

Devamını Oku.

BUS&COACH KUMAŞ KOLEKSİYONUMUZLA BUSWORLD EUROPE’DAYDIK

Devamını Oku.

Geleneksel Piknik Coşkumuz

Devamını Oku.

EN 9100 Havacılık ve Uzay Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikamızı Aldık

Devamını Oku.

Tosunoğlu’nda Eğitim

Devamını Oku.

Decosit’teyiz

Devamını Oku.

Üretim Sektörünün En İyi İşverenleri™ 2023 Listesindeyiz!

Devamını Oku.

Kahve Arası

Devamını Oku.

Intern Akademi Stajyerlerine Veda

Devamını Oku.

Intern Akademi 2023

Devamını Oku.

Ege’nin En İyi İşverenleri 2023 Listesindeyiz!

Devamını Oku.

SPOGA+GAFA Yerimizi Aldık

Devamını Oku.

Great Place To Work

Devamını Oku.

Sektörün Nabzı

Devamını Oku.

Aircraft EXPO’daydık

Devamını Oku.

Aircraft EXPO’da Yerimizi Aldık

Devamını Oku.

“Bir Fikrim Var”

Devamını Oku.

EV TEKSTİLİNİN EN BÜYÜK BULUŞMASI HOMETEX’TEYDİK

Devamını Oku.

İklim Hedefi Hızlandırma Programı’nın Parçası Olmaktan Gurur Duyuyoruz

Devamını Oku.

HOMETEX BAŞLADI

Devamını Oku.

UN Global Compact Üyesi Olmaktan Gurur Duyuyoruz

Devamını Oku.

Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Sözleşmesinde Biz de Varız.

Devamını Oku.

Fabrikamızda DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Kursiyerleriyle Beraberdik

Devamını Oku.

HOMETEX’te Buluşuyoruz

Devamını Oku.

23 Nisan “Çocuk Resim Yarışması”

Devamını Oku.

Teşekkürler Como

Devamını Oku.

Tosunoğlu’nun Kadın Çalışanları, Depremzede Kadınların Yanında

Devamını Oku.

TEGV

Devamını Oku.

HEIMTEXTIL 2023

Devamını Oku.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI

Devamını Oku.

23 SS WOMEN & MEN COLOR TRENDS

Devamını Oku.

LÖSEV’LE FARKINDAYIZ

Devamını Oku.

OKUMAYLA DOKUMANIN SONU YOKTUR

Devamını Oku.

GÜNEŞTEN ALDIĞIMIZ ENERJİYİ ÇEVREMİZE YANSITIYORUZ

Devamını Oku.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK FAALİYETLERİMİZİ “HIGG INDEX FEM” MODÜLÜ İLE ÖLÇÜYORUZ

Devamını Oku.

Heimtextil 2022

Devamını Oku.

KARİYERİNE DOKUNMAYA GELİYORUZ

Devamını Oku.

2022 YILI İÇİN KISA BİR DEĞERLENDİRME

Devamını Oku.

PANDEMİ SEBEBİYLE İPTAL EDİLEN FUARLARIN İŞ İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ

Devamını Oku.

GÜNÜMÜZDEKİ EKONOMİK ŞARTLARIN MÜŞTERİ İLİŞKİLERİNE ETKİLERİ

Devamını Oku.

GRS, GOTS VE OCS DENETİMLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

Devamını Oku.

ÇEVRE DOSTU TOSUNOĞLU TEKSTİL AİLESİ

Devamını Oku.

TOSUNOĞLU YENİ VİZYONU İLE YENİ YERİNDE

Devamını Oku.

TOSUNOĞLU TEKSTİL’İN KURUMSALLAŞMA YOLCULUĞU

Devamını Oku.

Merhaba

Devamını Oku.